Anasayfam Yap    Favorilerime Ekle    E-Posta    Tavsiye Et    İletişim 

  

 
 

Ana Sayfa

Haberler

Resimler

Videolar

Üyeler

{{ Forum }}

ZDefteri

MüzükDinle
   Forumdaki Son cevaplar : Abdullah ŞEN vefat etti..(ilhancakir) Tekin KİBAR vefat etti..(ilhancakir) Amil ŞEN vefat etti..(ilhancakir) Yunus ÇOBAN vefat etti..(ilhancakir) Remzi ÇAKIR vefat etti..(ilhancakir) İbrahim YILDIZ vefat etti..(ilhancakir) Salime ERDOĞAN vefat etti..(ilhancakir) Seher ŞEN vefat etti..(ilhancakir) Memnune MISIRLI vefat etti..(ilhancakir) Emine ÖZDEMİR vefat etti..(ilhancakir) Meliha Gürpınar vefat etti..(ilhancakir) Kemal DOĞAN vefat etti..(ilhancakir) Sadi ARAS vefat etti..(ilhancakir) Halime GİRİTLİOĞLU vefat etti..(ilhancakir) Derya GÜRPINAR vefat etti..(ilhancakir) Hüseyin GÜRPINAR vefat etti..(ilhancakir) Hacer ATASOY vefat etti..(ilhancakir) Cemil ÇAKIR vefat etti..(ilhancakir) Tuncay Gulpinar vefat etti..(ilhancakir) İlhan ÇAKIR Suşehrinden selamlar..(ilhancakir)   

Menü
Ana Menü
    Ana Sayfa
    Haberler
    Dosyalar
    Yazılar
    Üyeler
    {{ Forum }}
    Üye Ol!
    Şifremi Unuttum!
    Tarihimiz
    Cagrafiyapi
    Gelenekler
    Orf-Adetler
    Sulaleler
    Degerler
    Harita
    Komsular
    Siir-fikra-turku

Modüller
    Resim Galerisi
    Müzik Arşivi
    Canlı Tv & Radyo
    İddaa Sonuçları
    Bağlantılar
    Animasyonlar
    Vidyolar
    Kadromuz
    Ziyaretçi Defteri
    Hava Durumu

Dost Siteler
    Kizilcaoren.wixsite.com
    Kizilcaoren.wordpress.com


Facebook

İstatistikler


Bugün Doğan yok!


(Üyeler)

Son üyemiz : Nagme
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
Toplam üye : 72

(Kimler Bağlı)

 Bağlı üye yok..

(Sitede aktif)

Üye : 0
Misafir : 5
Toplam : 5
IP No : 3.238.95.208

(Site Sayacı)

Dün Tekil : 2475
Dün Çoğul : 2475
Dün Toplam : 4950
--------------------
Bugün Tekil : 1838
Bugün Çoğul : 1838
Bugün Toplam : 3676
--------------------
Genel Tekil : 826790
Genel Çoğul : 827158
Genel Toplam : 1653948

Son Girişler
 ilhancakir
 Nagme
 Kizilcaören
 ugur
 ramazan özel

En Hızlılar
ilhancakir (63 Giriş)
Kizilcaören (16 Giriş)
Nagme (1 Giriş)
ugur ( Giriş)
ramazan özel ( Giriş)

Kadromuz
Genel Sorumlular
ilhancakir
mtozdemir

Yöneticiler
AbdullahSoner

Haber Editörleri
AYTACCAKIR

Dosya Editörleri
tekinaldemir

Yazı Editörleri
Yazı Editörü Yok

Forum Görevlileri
Alperen6055
Alparslan


İçerik
 Dosyalar : 0
 Yazılar : 0
 Haberler : 2
 Mp3'ler : 0
 Videolar : 6
 Animasyonlar : 0
 Resimler : 28
 Bağlantılar : 0

» Cagrafiyapi
 Kızılcaören’in Atatürk(Karabalçık) ve Ağılyanı olmak üzere iki adet mahallesi bulunmaktadır. Atatürk Mahallesi Köyün 500 metre batı istikametindedir. Mahalle  15  hane ve 125 nüfusa sahiptir. Etrafı orman ve çayırlıklarla çevrili olan bu mahallenin daha önceden  güzle olarak kullanıldığı bilinmektedir.  Ağılyanı Mahallesi ise, Köyümüzün kuzeyinde ve merkeze 1 kilometre uzaklıkta olup 14 hane ve 110 nüfusa sahiptir.

    İKLİMİ

           Kızılcaören ormanlıklarında yeşilin bütün tonlarını, havanın en temizini, suyun en berrak ve kalitelisini   barındıran bir sağlık kaynağıdır. Bu ormanlarda birçok çiçeği, böceği, kelebeği ve kuşu buralarda bulabilmek mümkündür. Kızılcaören  ormanlarında çok çeşitli bitki örtüsü görenleri hayrete düşürmektedir. Eğer ormanlık alanlarının   sağlık açısından   yararlanmak isterseniz çekinmeden buralara gelinebilir. Hatta buralar açık bir eczane gibidir. Çünkü kızılcaören   ormanları gerek havasıyla gerekse suyu ve gerekse çam ormanlarının çam kokusuyla adeta insanın ömür katmaktadır. Bu nedenle gurbette bulunan kızılcaörenli hemşehrilerimiz yaza aylarındaki tatillerini devamlı olarak ormanlıklarda bulunan gözlerde,  kaynak sularında piknik yaparak geçirmektedirler.

    Kızılcaören köyü karasal iklime sahip bir köydür. Rakımı  yüksek olması sebebiyle kışları çok sert ve kar yağışlı geçmektedir.  Oysa yaz aylar sıcak olup akşamları serin olmaktadır. Kızılcaören köyünde haziran ve temmuz aylarında soba dahi yakılmaktadır.   Köye  yağışlar en çok ilk baharda yağmaktadır. Kızılcaören Köyünün bitki örtüsü genellikle ormanlık , çayırlık ve tarlalarla kaplı bulunmaktadır.  Bu ormanlarda   çoğunlukla kızıl  çam, sarı çam, kayın (gürgen) bulunmaktadır.   Ormanlık alanların   dışında kalan  kısımlarda tarla ziraatı yapılmakta   ve ağırlıklı olarak buğday,arpa, çavdar, yulaf gibi ürünler üretilmektedir. Yine köyümüzde bulunan çayırlılarda da ot yetiştirilmektedir.Ayrıca  bostanlarda  patates bahçelerde de fasulye, kara lahana, salata, kıvırcık yetiştirilmektedir

    Kızılcaören köyü ormanlık ve  çayırlık bir yapıya sahip  bulunmaktadır. Bu  nedenle doğal bitki  örtüsü yönünden oldukça zengindir. Eğimli arazide sırlanmış bulunan orman ürünleri    özellikle ilkbahar aylarında yeşilin   her  tonunu sergilerler. Bu orman örtüsü içerisinde etrafı ağaçlarla çevrili çağlayanları, gölleri, piknik yerleri ve  kaynak sularına rastlamak mümkündür. Köyümüzde da ayrıca son zamanlarda yayla turizmde gelişmiştir. Köyümüzün doğal güzellikleri :  Göller, çağlayan, kaynak suları, piknik alanları ve   güzleler olarak sırlanmaktadır.

    Köyümüzün  güney batısında  bulunan kurt gölü, kancaları mevkiinde bulunan küçük iskender gölü, karabalçık mevkiinde bulunan Mehmet bey sazlığı ve tatarlı mevkiinde bulunan tatarlı gölüdür.

                                           

    Kurt gölü

           Köyümüzün  güney batısında   bulunan çevresi yetişkin çam ormanlarıyla kaplıdır. Kışın   su bakımından   zenginleşen göl, yaz aylarında iyice azalmaktadır bu nedenle kurt gölü kışın göl yazın  mesire bir piknik alanı olarak kullanılmaktadır. Hatta Kızılcaören belediyesi kurt gölünde geleneksel olarak her yılın temmuz ayının 3 ncü haftasında kurt gölü festivalleri   düzenlenmektedir. Hafta sonlarında Reşadiye ve çevre köylerden piknik yapmak için bir çok insanın gelip piknik yaptıkları bilinmektedir.  

                                        

    Çağlayan

          Çağlayan şelalesi Kızılcaören köyünün Ağılyanı mahallesinin doğusunda  bulunmaktadır.Bu çağlayan şelalesinin yükseltisi 10 olup şelalenin önünde küçük bir gölet bulunmaktadır.Bu gölette köyün çevre halkının yazın sıcak günlerinde yüzerek burada serinledikleri  bilinmektedir.Çağlayan şelalesini besleyen dereler orman  içlerinden çıkarak Eymür köyü, Fındıcak köyü, Hamzallı köyü ve Danişment köyünden gelen sularla birleşerek o güzel  çağlayanda şelalesinin görünümünü  oluşturmaktadır.

    Kaynak suları

        Köyün kaynak suları temiz ve boldur. Kibar gözünden gelen Büyük pınar, Coruk pınar, Dereçayır pınar,  Yangın Halil pınarı, Tiryakioğlu pınarı, Zıngıroğlu pınarı, ve Menekşe pınarı v.b. olarak sıralanabilir. Susaklıca taştekne mevkinde çamlar, yabani naneler ve doğal tereler arasında çıkan menba suyu da soğuk ve pek sağlıklıdır. Kibaroğlu gözü adındaki yerden kaynayarak çıkan su çok soğuk ve berrak temiz bir kaynak suyudur. Ayrıca bu kaynak suları yazın o çok sıcak günlerde buz gibi sulardır.Kızılcaören köyüne yakın Melik çayırı civarında Menekşe Pınar nın büyük bir şöhreti vardır  ki  bu memba suyu başında kuzu çevirme ziyafetleri yapılır.      

    Piknik Alanları

        Köy piknik alanları olarak  çok geniş piknik alanların sahiptir. Bu piknik alanlarının başında  Kurt gölü gelmektedir. Ayrıca   Menekşe pınarı, deve çayırları, inek alanı yaylası, turnalıklardır.

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 
Hatırla :
 

 


  Yeni Kayıt !
    Şifremi Unuttum !

GününSözü

Mini Sohbet

Resimlerden
Galeriden seçmeler..
Resim Gönder

09

Son & Hit 10
Hit Dosyalar

Hit Yazılar


Yeni Dosyalar

Yeni Yazılar

Yerel reklam
Atasoy Ticaret Lt.Ştd.
Sebati ATASOY
Adres:
Tel: 02125872127


Hüdaverdi
Cengiz AKPINAR
Adres: hudaverdialuminyum.com
Tel: 0212 571 50 18


Tekin Makina
Zeki uğur-Selim Bayraktar
Adres:
Tel: 02122832766


EST Dekarasyon
EST Dekarasyon Aydınlatma
Adres:
Tel: 05357605640


Kale Oto Radyatör
Ekrem Oto Radyatör
Adres: ekremotoradyator.com
Tel: 0212 671 18 95


Çakır Dekarasyon
Ferhat Çakır
Adres:
Tel: 05449183460


Eko Oto Radyatör
Kale Oto radyatör yetkili servisi
Adres: ekoradyator.com/
Tel: 0212 625 38 14


Buhara Kuruyemiş Tobaao Shop
Ulvi BAŞCUHADAR
Adres:
Tel: 05078126406


Şen Oto Anahtarcısı
Oto anahtarları ve kilit servisi
Adres:
Tel: 02124627921


İlhan ÇOBAN
Hyundai Özel Servis
Adres:
Tel: 02122819635


Burhan ARAS
Burhan ARAS İnşaat Müteahhiti
Adres: http://burhanaras.com.tr/tarihce.htm
Tel: 02163382510


Mısırlı Ramat
Mısırlı Ramat Kuyumculuk
Adres: misirliramat.com
Tel: 02124853092Son ResimlerTakvim
« Ağu Eylül
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 7.9685 YTL
1 USD : 8.8240 YTL
Satış
1 EUR : 8.0213 YTL
1 USD : 8.8399 YTL

Mini Player

[ Yeni pencere aç ]

2020 © Copyright Kızılcaören Köyü
<% Teşekkür AspSitem %>
Web hosting by Somee.com