Anasayfam Yap    Favorilerime Ekle    E-Posta    Tavsiye Et    İletişim 

  

 
 

Ana Sayfa

Haberler

Resimler

Videolar

Üyeler

{{ Forum }}

ZDefteri

MüzükDinle
   Forumdaki Son cevaplar : Abdullah ŞEN vefat etti..(ilhancakir) Tekin KİBAR vefat etti..(ilhancakir) Amil ŞEN vefat etti..(ilhancakir) Yunus ÇOBAN vefat etti..(ilhancakir) Remzi ÇAKIR vefat etti..(ilhancakir) İbrahim YILDIZ vefat etti..(ilhancakir) Salime ERDOĞAN vefat etti..(ilhancakir) Seher ŞEN vefat etti..(ilhancakir) Memnune MISIRLI vefat etti..(ilhancakir) Emine ÖZDEMİR vefat etti..(ilhancakir) Meliha Gürpınar vefat etti..(ilhancakir) Kemal DOĞAN vefat etti..(ilhancakir) Sadi ARAS vefat etti..(ilhancakir) Halime GİRİTLİOĞLU vefat etti..(ilhancakir) Derya GÜRPINAR vefat etti..(ilhancakir) Hüseyin GÜRPINAR vefat etti..(ilhancakir) Hacer ATASOY vefat etti..(ilhancakir) Cemil ÇAKIR vefat etti..(ilhancakir) Tuncay Gulpinar vefat etti..(ilhancakir) İlhan ÇAKIR Suşehrinden selamlar..(ilhancakir)   

Menü
Ana Menü
    Ana Sayfa
    Haberler
    Dosyalar
    Yazılar
    Üyeler
    {{ Forum }}
    Üye Ol!
    Şifremi Unuttum!
    Tarihimiz
    Cagrafiyapi
    Gelenekler
    Orf-Adetler
    Sulaleler
    Degerler
    Harita
    Komsular
    Siir-fikra-turku

Modüller
    Resim Galerisi
    Müzik Arşivi
    Canlı Tv & Radyo
    İddaa Sonuçları
    Bağlantılar
    Animasyonlar
    Vidyolar
    Kadromuz
    Ziyaretçi Defteri
    Hava Durumu

Dost Siteler
    Kizilcaoren.wixsite.com
    Kizilcaoren.wordpress.com


Facebook

İstatistikler


Bugün Doğan yok!


(Üyeler)

Son üyemiz : Nagme
Bugün : 0
Dün : 0
Onay bekleyen : 0
Toplam üye : 72

(Kimler Bağlı)

 Bağlı üye yok..

(Sitede aktif)

Üye : 0
Misafir : 7
Toplam : 7
IP No : 3.238.95.208

(Site Sayacı)

Dün Tekil : 2475
Dün Çoğul : 2475
Dün Toplam : 4950
--------------------
Bugün Tekil : 1829
Bugün Çoğul : 1829
Bugün Toplam : 3658
--------------------
Genel Tekil : 826781
Genel Çoğul : 827149
Genel Toplam : 1653930

Son Girişler
 ilhancakir
 Nagme
 Kizilcaören
 ugur
 ramazan özel

En Hızlılar
ilhancakir (63 Giriş)
Kizilcaören (16 Giriş)
Nagme (1 Giriş)
ugur ( Giriş)
ramazan özel ( Giriş)

Kadromuz
Genel Sorumlular
ilhancakir
mtozdemir

Yöneticiler
AbdullahSoner

Haber Editörleri
AYTACCAKIR

Dosya Editörleri
tekinaldemir

Yazı Editörleri
Yazı Editörü Yok

Forum Görevlileri
Alperen6055
Alparslan


İçerik
 Dosyalar : 0
 Yazılar : 0
 Haberler : 2
 Mp3'ler : 0
 Videolar : 6
 Animasyonlar : 0
 Resimler : 28
 Bağlantılar : 0

» Komsular
    BAYDARLI KASABASI

   

Kasaba, Orta Karadeniz'de Tokat ili sınırları içerisinde Reşadiye'ye bağlı Ordu ili sınırı ile bağlantılı bir yerleşim alanıdır. İlçeye olan uzaklığı 29 Km olup, 1350 rakımındadır. Kasabanın sınırları Güneyden Kuzeye doğru 12 Km, Doğudan Batıya doğru 6 Km uzunluğunda olup, oldukça geniş bir coğrafi yapıya sahiptir. Yerleşim alanı hafif meyilli Güneyi ahlatlı ovası batısı akar sularla çevrili, kuzeyi orman örtüsü ile kaplıdır. Tarihte bölge,ı Hitit’lerin Pers’lerin Roma ve Bizans imparatorluklarının hakimiyetinde kalmış. 1015 ten itibaren Anadolu’ya başlayan Türk akınlarından sonra,1071 Malazgirt Zaferi İle Türk toprağı olmuştur. Baydarlı'nın da içinde bulunduğu bölge, Fetihten sonra Anadolu Selçuklu Devleti’ne bağlı Danişmentoğlu beyliği sınırları içine alınmıştır.

     Daha fazla bilgi için :  https://www.baydarli.bel.tr


ÇAKIRLI KÖYÜ


                   ilçenin kuzeydoğusunda olan Çakırlı,ilçe merkezine 23 km mesafededir. Köyün ne zaman kurulduğu kesin olmayan söylentilere dayanmaktadır. Köyün yaşlılarına göre, köyün tarihi yedi kuşak öteye dayanmaktadır. Buda 450- 500 yıl gibi bir zaman dilimi demektir. Köyün yedi mahalleden oluştuğu bugün bunlardan sadece Çakırlı’nın kaldığı diğerlerinin zamanla yok olup gittiği bu mahallelerin, Akça Mehmet, Avlakeçi, Çayır, Delmeler, Kedi Çayırı, Köşkeryanı, Paşabostan olarak adlandırıldığı rivayet edilmektedir. Köyde bugün hale 65 hane 160 nüfus yaşamaktadır. Yazın bu nüfus zaman zaman 400 ü bulmaktadır. Bir orman köyü olmasına rağmen yakacak dışında orman ürünlerinden yararlanmayan Çakırlı’nın ekonomisi daha çok tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır.

 
Daha fazla bilgi için: https://www.facebook.com/cakirlikoyudernegi


DANIŞMENT KÖYÜ

danişment köyü reşadiye tokat ile ilgili görsel sonucu

                İlçe merkezinin kuzeydoğusunda, ilçeye 30 km. mesafede yer alan Danişment Köyü'nde toplam 60 hanede 108(2000 Sayımı) kişi yaşamaktadır. Köyün tarihi ile ilgili söylenti ise şöyledir; Köy, çok eskilere dayanır. Ne zaman ve nasıl kurulduğu ke­sin olarak bilinmemekle birlikte 1080 yılında kurulduğu söylenmektedir. 1084 tarihinde Tokat'ı fetheden Danişment Gazi, buralara kadar gelerek köyün batısındaki deve çayırında otağ kurarak bura­ları zaptetmiştir. Köy ve çevresinin zaptı sırasında ölenlerden üst seviyedeki kişilerin halen köydeki Bey Mezarlığı denilen mezarlıkta yattıkları da kuvvetli bir ihtimaldir. Köyün adının da Danişment Gazinin adından dolayı verildiği söylenmektedir. Bir söylentiye göre de köy, şu şekilde ad almıştır: Bu köyde büyük şahsiyetler varmış. Başka yerlerden gelenler bir konu hakkında bu kişilere danışırlarmış. Bundan dolayı köyün adı Danişment olarak kalmıştır.

Daha fazla bilgi için:
https://www.facebook.com/Danismendkoyu/


  ÇINARCIK KÖYÜ


       Çınarcık Köyü üç mahalleden meydana gelmiştir. Bunlar; Fındıcak, Hamzalı ve Cağat mahalleleri olup üçü birden eski adı İskefsir Fındıcak olan Çınarcık Köyü’nü meydana getirirler. Hamzalı ve Cağat mahallerine ilk gelenler Büyük ve Küçük Ahmet’tir. Büyük Ahmet Hamzalı’ya Küçük Ahmet de Cağat mahallesine yerleşerek buraları mahalle yapmışlardır. Fındıcak’ta ise çeşitli zamanlarda Acem oğulları, Rumalioğulları ve Melet oğulları gelip yerleştikleri, burayı bir mahalle olarak kurdukları bilinmektedir. Cağat mahallesinin ilk ismi Yol Bilen Mahallesidir. İlk yerleşim yeri de Danişment Köyü ile Hamzalı Mahallesi arasındadır. Buralarda yılanların çok olması ve bir çocuğun yılan sokmasından ölümü üzerine şu anda oturdukları Koyak Dağı eteğindeki yere yerleşmişlerdir. Köyün tarihi çok eskidir. Ancak ne zaman kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. Önceleri Mesudiye’ye bağlı iken sonradan Reşadiye’ye bağlanmıştır. Eskiden 10 hane olan Cağat mahallesinde şu anda kimse yaşamamaktadır.

Daha fazla bilgi için:  https://www.facebook.com/pages/Tokat-Reşadiye-Çınarcık-Köyü/364469737011985?ref=br_rs


EYMÜR KÖYÜ


   

       İlçenin doğusunda ilçeye 26 km mesafede şirin bir orman köyüdür. Tokat hududunun Ordu hududu ile ayrım noktasındadır. Köy, Danişment köyünden ayrılma bir parçadır. Rivayete göre yaklaşık 450 yıl önce ilk olarak Keleşoğulları Danişmentten gelerek buraya yerleşmişlerdir. Köy tarihini ortaya koyacak herhangi bir kayıt veya eser bulunmamaktadır. Daha sonra Gürcüoğlu diye anılan Mehmet Efendi burada İmam iken köylüden talep ettiği iki derenin arası kendisine verilerek burada kalması sağlanmıştır. Bundan sonra  Gödükoğulları, Omaroğulları, Küldüroğulları, Kamçıoğulları Danişmentten ayrılarak köye yerleşmişlerdir. Veyisoğulları Erek tarafından gelmişlerdir. Köy, adını güzelliğinden almış olduğu rivayet edilir. Şöyleki; İnek alan yaylasına yakın olması ve meraların hayvancılığa elverişli olması sebebiyle halk Danişmentten koparak ‘’Burası eyidir.’’ Yani tam bize göre buraya yerleşelim diyerek köy haline gelmiş daha sonra Eymür olarak günümüze böyle geldiği söylenir. Yerleşimden önce Danişment halkı Güzle olarak zaten burayı kullanırmış. Ancak, Eymür adının tarihden gelen, Bozokların kolu ve bir Türk boyu olduğunu unutmayalım. Hatta öyle ki, Türkiye’nin birçok yerinde Eymür köyü vardır ve bunlar akrabadır. Kanaat odur ki, köye ilk yerleşenler Bozokların Eymür kolundandır ve kendi kollarının adını vermişlerdir. Köy İlkokulu 1961 yılında açılmıştır. Köyün içme suyu kanalizasyonu ve telefonu mevcuttur. Ulaşım köye, yaylaya ve hatta ormanların içine kadar rahatca sağlanır. Rakımı 1500 metredir.

  Daha fazla bilgi için:  https://www.facebook.com/groups/treymurkoyu/

Üyelik
Kullanıcı Adı :
 
Şifre :
 
Güvenlik :
 
Hatırla :
 

 


  Yeni Kayıt !
    Şifremi Unuttum !

GününSözü

Mini Sohbet

Resimlerden
Galeriden seçmeler..
Resim Gönder

04

Son & Hit 10
Hit Dosyalar

Hit Yazılar


Yeni Dosyalar

Yeni Yazılar

Yerel reklam
Atasoy Ticaret Lt.Ştd.
Sebati ATASOY
Adres:
Tel: 02125872127


Hüdaverdi
Cengiz AKPINAR
Adres: hudaverdialuminyum.com
Tel: 0212 571 50 18


Tekin Makina
Zeki uğur-Selim Bayraktar
Adres:
Tel: 02122832766


EST Dekarasyon
EST Dekarasyon Aydınlatma
Adres:
Tel: 05357605640


Kale Oto Radyatör
Ekrem Oto Radyatör
Adres: ekremotoradyator.com
Tel: 0212 671 18 95


Çakır Dekarasyon
Ferhat Çakır
Adres:
Tel: 05449183460


Eko Oto Radyatör
Kale Oto radyatör yetkili servisi
Adres: ekoradyator.com/
Tel: 0212 625 38 14


Buhara Kuruyemiş Tobaao Shop
Ulvi BAŞCUHADAR
Adres:
Tel: 05078126406


Şen Oto Anahtarcısı
Oto anahtarları ve kilit servisi
Adres:
Tel: 02124627921


İlhan ÇOBAN
Hyundai Özel Servis
Adres:
Tel: 02122819635


Burhan ARAS
Burhan ARAS İnşaat Müteahhiti
Adres: http://burhanaras.com.tr/tarihce.htm
Tel: 02163382510


Mısırlı Ramat
Mısırlı Ramat Kuyumculuk
Adres: misirliramat.com
Tel: 02124853092Son ResimlerTakvim
« Ağu Eylül
Pz Sl Çs Cm Ct Pa
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Döviz Kuru
Alış
1 EUR : 7.9685 YTL
1 USD : 8.8240 YTL
Satış
1 EUR : 8.0213 YTL
1 USD : 8.8399 YTL

Mini Player

[ Yeni pencere aç ]

2020 © Copyright Kızılcaören Köyü
<% Teşekkür AspSitem %>
Web hosting by Somee.com